Öğrencilerimize Öğr. Gör. Kudret Armağan´dan “Motivasyon ve Stres Yönetimi“ Semineri

Öğrencilerimize Öğr. Gör. Kudret Armağan´dan “Motivasyon ve Stres Yönetimi“ Semineri

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav MYO İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı ve  kişisel gelişim alanında verdiği seminerlerle tanınan Öğr. Gör. Kudret ARMAĞAN, Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerine yönelik olarak finakl sınavları öncesi "Motivasyon ve Sınav Stres Yönetimi" konulu seminer verdi. Okulumuz konferans salonundaki seminere öğrencilerimiz ile Akademik ve idari personelimiz katıldı. 

Eğitim Gönüllüsü Öğr. Gör. Kudret Armağan, Motivasyonun, öğrenim sürecindeki kişinin durumunu belirleyen en önemli yöntemlerden biri olduğunu ifade etti. Armağan, "Motivasyon ve Stres Yönetimi Eğitimi sonunda öğrencilerimiz; Hayatlarındaki stresin kök nedenlerini bulabilecek, stres karşısındaki tepkilerini tanıyabilecek, stresi bir güç olarak nasıl kullanacaklarının farkına varabilecek, kontrolsüz stresten kontrollü strese geçiş yapabilecekler. Motivasyon kaynağını bularak, kendini motive eden araçları tespit edecekler. Eğitim motivasyonunu sağlayıp, yaşam motivasyonu için gerekçelerini belirleyecek, motivasyonu bozan etkenleri tespit edecekler” diye konuştu.

Oldukça güzel ve samimi bir ortamda gerçekleşen seminerin sonunda Meslek Yüksekokulumuzda yapmış oldukları bu etkinlikten dolayı Öğr, Gör. Kudret Armağan’a teşekkür edilmesiyle programımız son buldu.

Son Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, Perşembe