Şaphane MYO Öğrencilerinden Çeşitli Kurumlara Ziyaret...

Şaphane MYO Öğrencilerinden Çeşitli Kurumlara Ziyaret...

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Şaphane MYO Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü öğrencileri Akademik ve Mesleki bilgilerini arttırmak için Gediz İlçesinde bulunan Sosyal hizmet kurumlarını ziyaret etti.

Sosyal Hizmet Uygulamaları kapsamında yapılan kurum ziyaretleri boyunca Gediz Kaymakamı Hakan ALKAN, Gediz SYDV Müdürü İbrahim DEMİRDAĞ ve Gediz Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Güner YİĞİT ve Meslek Elemanları; öğrencilerimizle yakından ilgilenip mesleki gelişimleri için birçok konuda bilgilendirme gerçekleştirdiler.

Kurum ziyaretleri programı boyunca başta Gediz Kaymakamlığı ve ilgili birimleri olmak üzere Gediz SYDV ve Gediz Sosyal Hizmet Merkezinin çalışma alanları yerinde ve uygulamalı olarak gözlemlendi ve kurum profesyonelleri tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

27 kişilik Sosyal Hizmet ikinci sınıf öğrencisi ile gerçekleştirilen çalışmada; düzenlenen programda öğrencilere danışmanlık yapan Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Salih KALKAN, günün sonunda: “Öğrencilerin bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek ve yaparak yaşayarak öğrenme amacı taşıyan kurum gezilerinin, öğrenciler için bundan daha fazla anlamı olduğu malumunuzdur. Kurum Gezileri yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmenin yanı sıra unutulmaz deneyimler ve hatıralar edindikleri zamanlar demektir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Son Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2022, Pazar