Öğrencilerimizden Şaphane Pazarında Tezgah Kuruldu...

Öğrencilerimizden Şaphane Pazarında Tezgah Kuruldu...

Meslek Yüksekokulumuz, Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü ve öğrencilerinin organize ettiği 12-18 Aralık “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” Çeşitli etkinliklerle kutlandı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu afiş ve broşürler farkındalık oluşturmak amacıyla okulumuz duyuru panolarına asılırken “Sosyal Hizmetler Tezgahimizda Şifalı Lezzetler” temalı Şaphane Pazaryerinde pazar tezgahı kuruldu. Tezgah, okulumuz akademik-idari personelleri, öğrenciler ve misafirler tarafından yoğun ilgi gördü. Gün boyunca devam eden pazar satışı ile öğrencilerin kütüphane oluşturma ve kültürel geziler için maddi kaynaklar sağlanmış oldu. Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası ile ilgili açıklama yapan Öğr. Gör. Salih KALKAN şu hususları dile getirdi:

“Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, her yılın 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanır. Amaç, tüketimin arttırılması ve tüketimde yerli mallarının tercih edilmesinin sağlanmasıdır. Ayrıca insanların parasını, eşyasını ve zamanını tutumlu kullanması hedeflenir.” Üniversitemizde ve ilçemizde yapılan etkinliklerde gençler ve yetişkinler yerli malı kullanımına özendirildi. Yerli Malı Haftası, etkinliği gün boyu pazar ürünleri satışı ve farkındalık çalışmaları ile kutlandı.

Etkinlik sonunda Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat Özalp, etkinlikte öğrencilerimizi yalnız bırakmayan cesaretlendiren ve destek çıkan başta Şaphane Kaymakamı Burhanettin Yavaşi, Belediye Başkanı Rasim Daşhan ve İlçe Müftüsü  Salim Üzülmez'e  teşekkürlerini sundular.

Son Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, Perşembe