Mustafa Yakın, Uğur Yıldız ve Cihat Kürşat Kalkan ile Kariyer Söyleşileri...

Mustafa Yakın, Uğur Yıldız ve Cihat Kürşat Kalkan ile Kariyer Söyleşileri...

Okulumuz öğrencilerine yönelik "kariyer söyleşileri" kapsamında “taşradan kente başarı hikayeleri” temalı söyleşiler gerçekleştirildi. Söyleşinin yöneticiliğini okulumuz öğretim görevlisi Salih KALKAN yürüttü.

Programa, başta öğrenciler olmak üzere, akademisyenler ve diğer misafirler katıldı. Yoğun katılımlı söyleşiler de konuklarımız: Deneyap atölyeleri eğitmeni ve mühendis Cihat Kürşat KALKAN, DHMİ personeli ve 2016 yılı KPSS üçüncüsü Uğur YILDIZ ve Milli sporcu, antrenör, menajer ihracat satış müdürü Mustafa YAKIN idi.

Söyleşiler; KPSS, DGS ve staj konularında şekillenirken hedef belirleme ve başarının püf noktaları anlatıldı. Öğrencilik ve iş hayatında kariyer planlamanın önemi üzerinde duruldu. Tüm konuşmacılar, planlı programlı, zamanı yöneten, azim ve sabır gösteren her bireyin başarıyı yakalama ve hedeflerini tutturma konusunda sıkıntı yaşanmayacağını ifade ettiler. Ayrıca program, Şaphane İlçesi ve Şaphane MYO özelinde öğrenciler için imkanlar, fırsatlar ve diğer sosyal aktiviteler açısından değerlendirilip konukların temennileri ve teşekkürleri ile sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, Pazartesi