Öğrencilerimize Hurda Araç Üzerinde Eğitim ve Tatbikat...

Öğrencilerimize Hurda Araç Üzerinde Eğitim ve Tatbikat...

Acil Durum ve Afet Yönetimi öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen bilimsel, sosyal ve mesleki alanlarda bilgi, beceri ve deneyimlerini arttırarak kişisel, akademik ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve teorik bilgilerini uygulama ile pekiştirmelerini sağlamak amacıyla Şaphane Belediyesi İtfaiye Birimi tarafından hurda araç üzerinde eğitim düzenlendi ve tatbikat yapıldı.

İtfaiye personeli hurda bir araç üzerinde acil kurtarma aracı ekipmanlarının kullanımı konusunda kurtarma ve yangın tatbikatı yaptı. Ayrıca görevde olan ve yeni başlayan personellere de eğitim verildi.

Şaphane Belediyesi önünde yapılan yangın ve kurtarma tatbikatında, tüm ekipmanlar itfaiye personeli tarafından kullanılarak gösterildi. Özellikle açma, kesme ve germe aparatını kullanan itfaiye personeli ve akabinde öğrencilerimiz, kazalı bir araç içerisinden yaralı kurtarabilmek için aracın tüm metal aksamlarının nasıl kesebileceğinin uygulamasını yaptılar. Yapılan tatbikatta itfaiye personelinin ve bu mesleği düşünen öğrencilerin kendilerini sürekli olaylara hazır bulundurması ve olaylara müdahale anında kesme, açma ve germe aparatlarının başarılı ve hızlı bir şekilde kullanımının hayati önem taşıdığı anlatıldı.

Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, Çarşamba