Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı...

Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı...

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü”, okulumuz öğrencileri tarafından düzenlenen programlarla kutlandı. Programa, Okulumuz Akademik ve İdari Personeli ve de öğrencilerimiz katıldı. Öğrencilerin sürpriz ve anlamlı bir etkinlik düzenlemesinden dolayı tüm personelimiz memnuniyetlerini dile getirdiler.

Geleceğimize yön vermede öğretmenlere büyük görevler düştüğünü belirten Şaphane Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat ÖZALP; “Dünyada tüketildiği zaman artan tek şey bilgidir. Bilgi paylaşıldıkça artar. Bilgi en stratejik unsurdur. Öğretmenlerimiz bizleri bilgili ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlar. Bilim ve ilimin yanında kalbi eğitmenin, vicdanı eğitmenin, ruhu eğitmenin yolu irfan ve hikmet eğitimidir. Hayatta ortaya çıkarılabilecek en büyük eser insandan yetiştirilen eserdir. Ailelerimizden öğrendiklerimizin yanı sıra biz öğretmenler öğrencilerimize manevi değerlerimizi öğretirler. Dünyada bütün başarıların temelinde eğitim vardır. Ağaç yaşken eğilir. O yüzden siz gençlerimize özellikle üniversite eğitiminizde milli ve manevi değerlerimizi iyi öğretmemiz gerekiyor. Bu vesileyle, hayatın her aşamasında saygıyla andığımız ve bizleri hayata büyük fedakârlıklarla hazırlayan öğretmenlerimizin gününü ve günümüzü kutluyorum”.

Programın ardından okulumuz idari, akademik personeline ve öğrencilerimize etkinlikte kesilen pasta ve içecekler ikram edildi.

Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, Çarşamba